1. 2D képfeldolgozás(2.hét)
A labor keretében a hallgatók az OpenCV függvénykönyvtárhasználatán keresztül megismerkednek a 2D képfeldolgozó algoritmusokkal (szűrőalgoritmusok, éldetektálás, erózió, dilatáció, sarokpont detektálás, egyenesillesztés)
2. 3D képfeldolgozás(3. hét)
A labor keretében a hallgatók az OpenCV függvénykönyvtár segítségévelmegismerkednek a 3D képfeldolgozás során használható eljárásokkal (kamerakalibráció, 3D rekonstrukció, pontfelhő generálás, normálvektorokmeghatározása, szegmentálás)
3. Processzorokfunkcionális egységeinek megvalósítása FPGA-ban (4-6. hét)
A labor keretében a hallgatók Verilog nyelven megvalósítanakkülönböző egyszerű processzor funkcionális egységeket (sorrendi és kombinációsosztó/szorzó, lebegőpontos összeadó/szorzó/hatványozó, BCD szorzó/osztó, stb.).
4. Grafikus displayvezérlő tervezése (4-6. hét)
A labor keretében a hallgatók Verilog nyelven megvalósítanakkülönböző egyszerű grafikus funkciókat (szinkron jelek előállítása, színezés,egyenes, kör, téglalap, stb. rajzolása).
5. USB kommunikációmegvalósítása és vizsgálata (4-6. hét)
A labor keretében a hallgatók megismerkednek a különböző USBátviteli módok (control, interrupt, isochronous, bulk) sajátosságaival, ésalkalmazási területeikkel.
6. Párhuzamosanvégrehajtható algoritmusok megvalósítása és vizsgálata Zybo platformon (7-10.hét)
A labor keretében a hallgatók párhuzamosan végrehajtható 2Dképfeldolgozó algoritmusokat (világosítás/sötétítés, kontraszt állítás, mediánszűrő, konvolúciós szűrő, stb.) valósítanak meg Zybo platformon különbözőszintű hardveres támogatással.
7. FreeRTOS operációsrendszer alkalmazása (10-14. hét)
A labor keretében a hallgatók megismerkednek a FreeRTOSoperációs rendszer alkalmazási lehetőségeivel, gyakorlatot szereznek akülönböző taszk szinkronizációs mechanizmusok használatával.
8. Driver fejlesztésbeágyazott Linux rendszerre (10-14. hét)
A labor keretében a hallgatók egy Raspberry Pi-hez készítettkiegészítő kártyán található hardver eszközökhöz (nyomógombok, digitálispotenciométer, SPI LCD, stb.) fejlesztenek eszközmeghajtókat.
9.Alkalmazásfejlesztés beágyazott Linux rendszerre (10-14. hét)
A labor keretében a hallgatók megismerkednek a Raspberry Piplatformra történő szoftverfejlesztés alapjaival (CGI shell script, PHP alapúweboldal, PHP alapú webservice).
10. QNX operációsrendszer használata környezetben ARM rendszeren (10-14. hét)
A labor keretében a hallgatók megismerkednek a QNX operációsrendszer konfigurálásával, telepítésével, ill. alkalmazási lehetőségeivel.