Ünnepi Kari Tanács 20181211

2018. december 18.

Ünnepi ülést tartott a VIK Kari Tanácsa 2018. december 11-én, melynek keretében kari elismerések átadására került sor.

KÉPGALÉRIA

• Professor Emeritus címek átadása

Azoknak az egyetemi tanároknak, akik 70. életévüket betöltik , a  kari tanács professor emeritus címet adományozhat, ezzel is jelezve, h. a kar és a tanszék továbbra is számít értékes oktatói és kutatói tevékenységükre.

Dr. Augusztinovitz Fülöp,  Hálózati Rendszerek és Szolgáltatások Tanszék

Dr. Berta István Villamos Energetika Tanszék

• Címzetes egyetemi tanári cím

A címet a kari tanács adományozhatja a karral nem közalkalmazotti jogviszonyban álló személynek, akinek legalább 10 éves oktatási múltja van az intézményben.

Dr. Henk Tamás tudományos tanácsadó TMIT

• Pro Facultate oklevelek átadása

A VIK 2009-ben alapította meg a kar 60 éves jubileuma alkalmából a Pro Facultate díjat. A díj a Kar érdekében végzett kiemelkedő kutatói, oktatói, szervezői és közéleti tevékenység elismerése.

Laufer Tamás, az IVSZ elnöke

Zagyva Béla , a Nokia országigazgatója

• Miniszteri elismerő oklevél

Tóth Csaba egy. docens MIT

• A VIK Kiváló oktatója oklevelek átadása

A Kar 2015. november 24-i Kari tanács ülésén határozott arról, h. félévente A VIK Kiváló oktatója címet adományozza az OHV , a BME 100 legjobb oktatója rangsor alapján, a felmérés alapjául szolgáló félévet követő ünnepi ülésen. Az elismerés arany fokozatában azok az oktatók részesülnek, akik a rangsor első 25 sorában szerepelnek, az elismerés ezüst fokozatában pedig a rangsor 26-50. sorában szereplő oktatók.

Arany fokozat

Czirkos Zoltán EET, Balázs Barbara Anna SZIT, Scherer Balázs Attila MIT

Ezüst fokozat:

Szeszlér Dávid SZIT, Ekler Péter AUT, Stumpf Péter Pál AUT, Schulcz Róbert MIK

• Egészségügyi mérnöki képzés kiváló oktatója elismerések

Az egészségügyi mérnök mesterképzésben végzett és jelenleg tanuló hallgatók 2018-ban szavaztak első alkalommal arról,  mely oktatóik részesüljenek a képzés 3 fokozatú elismerésében.

Arany fokozat: Jobbágy Ákos BME , Kozsurek Márk SE

Ezüst fokozat: Wunderlich Livius BME, Ábrahám György BME , Károly Dóra BME ,Miklós Zsuzsanna SE

Bronz fokozat: Ender Ferenc BME, Nádasy György SE, Szlávecz Ákos BME

• Dékáni dicséretek