Infokommunikáció menedzsment laboratórium
A tantárgy angol neve: Infocommunications Management Laboratory
Adatlap utolsó módosítása: 2006. július 1.
Tantárgy lejárati dátuma: 2015. január 31.
Villamosmérnöki Szak
Infokommunikáció menedzsment és szabályozás mellékszakirány kötelező tárgy
Név:
Beosztás:
Tanszék, Int.:
Kunsági László
Tud.munkatárs
TMIT
Az alapképzésben tanított valamint, az Infokommunikációs környezet, az Infokommunikációs termékek és az Infokommunikációs szervezetek tárgyak.
Híradástechnika
A tantárgy célja egyrészt az Infokommunikáció menedzsment és szabályozás mellékszakirány elméleti tantárgyaiban tanított szabályozási ismeretek gyakorlati ismeretekkel történő kiegészítése, másrészt a műszaki menedzsmentben használt szabályozási eszközök és módszerek készségszintű elsajátíttatása, felkészítve ezzel a hallgatókat a szabályozói illetve a mérnöki gyakorlatban végzendő alkotó tevékenységre. A tantárgy oktatása laboratóriumi foglalkozások keretében történik.
A félév során minden hallgató programozott méréseket végez el az alábbi ütemezésben:
1. oktatási hét: általános tájékoztató, jelentkezés a programozott mérésekre
2-13. oktatási hét: az alábbi mérések közül a tárgyfelelős által előzetesen kiválasztott 6 mérés elvégzése:
14. oktatási hét: pótmérések
(előadás, gyakorlat, laboratórium): Laboratórium
A tantárgy lebonyolítása 4 órás laboratóriumi gyakorlatok formájában történik. A 8. pontban felsorolt mérések közül a tárgyfelelős által előzetesen kiválasztott 6 programozott mérést minden hallgatónak sikeresen el kell végeznie. A mérésekre az erre kijelölt módon előzetesen jelentkezni kell a 1. oktatási hét során.
A mérésekre előzetesen készülni kell a mérésekhez elektronikus vagy nyomtatott formában rendelkezésre álló mérési utasítások és segédletek alapján. Ezen anyagokról a tárgyfelelős illetve a kijelölt mérésvezetők adnak tájékoztatást a mérést megelőzően. A felkészülést a mérés kezdetén a mérésvezetők a segédletek anyagából összeállított tesztkérdésekkel ellenőrzik. Amennyiben a feltett 5 tesztkérdésre adott helyes válaszok száma legfeljebb 2, a hallgatót pótmérésre utasítjuk.
A mérés során a mérési utasításban és/vagy a mérésvezető által kötelezően előírt feladatokat kell elvégezni, az elvégzett mérési eredményekről az előírt módon jegyzőkönyvet kell készíteni. Fakultatív mérési feladatok is végezhetőek a jobb osztályzat elérése érdekében. A mérés végén a mérésvezető a mérés elvégzését aláírásával igazolja.
a) A szorgalmi időszakban:
A gyakorlati jegy megszerzésének feltétele a tárgyfelelős által előzetesen kiválasztott 6 programozott mérés sikeres (nem-elégtelen osztályzatú) elvégzése.
Egy mérésre adott osztályzat meghatározásának módja a következő: Az alap osztályzat (melyet a hallgató akkor kap, ha a megadott összes kötelező mérési pontot a jegyzőkönyvében megfelelően dokumentáltan elvégezte, és a tesztkérdésekre adott válaszai hibátlanok, vagy egy hibát tartalmaznak): jó (4).
Az alap osztályzatot módosító tényezők:
- a mérési eredmények teljes körű és helyes kiértékelése: +1 jegy
- hibás, vagy hiányzó mérési eredmények: -1 jegy
- a tesztkérdésekre adott kettő hibás válasz: -1 jegy
Fakultatív mérési feladat(ok) dokumentált és megfelelően kiértékelt elvégzésével további +1 jegy szerezhető.
A félévvégi jegyet az összes eredményes (nem-elégtelen osztályzatú) mérés osztályzatainak számtani átlaga adja a szokásos kerekítéssel.
Minden hallgató egy eredménytelen (elégtelen) mérést pótméréssel pótolhat, erre kizárólag a szorgalmi időszakban, az erre szolgáló alkalommal nyújtunk lehetőséget.
a tárgyfelelőssel, illetve mérésvezetőkkel előzetes egyeztetés alapján.
A mérésekhez elektronikus vagy nyomtatott formában mérési segédletek és utasítások állnak rendelkezésre, melyekben szerepel az ajánlott irodalom listája.
(a tantárgyhoz tartozó tanulmányi idő körülbelüli felosztása a tanórák, továbbá a házi feladatok és a zárthelyik között (a felkészülésre, ill. a kidolgozásra átlagosan fordítandó/elvárható idők félévi munkaórában, kredit x 30 óra, pl. 5 kredit esetén 150 óra)):
Kontakt óra
25
Félévközi készülés órákra, jegyzőkönyv készítés
15
Felkészülés zárthelyire
5
Házi feladat elkészítése
Kijelölt írásos tananyag elsajátítása
10
Vizsgafelkészülés
0
Összesen
60
Dr Sallai Gyula
Egyetemi tanár
Heszberger Zalán
Egyetemi tanársegéd