Tanévnyitó ünnepség 2009. szeptember 1.

2009. szeptember 2.

Közel 5000 új hallgató kezdte meg tanulmányait a Műegyetemen a 2009/10-es tanévben, köztük 900 MSc hallgató. A BME minden BSc/BA szakán a bekerüléshez szükséges minimális pontszám nagyobb volt, mint a maximálisan elérhető pontszám (480) 70%-a, azaz 337 pont. A bekerüléshez szükséges minimális pontszámok átlaga 374 pont volt, a maximálisan elérhető 78%-a.

Az egyetem 228. tanévének megnyitó ünnepségén beszédet mondott Pálinkás József úr, az MTA elnöke. A beszéd szövege itt olvasható.

A központi tanévnyitó után a kar vezetése és a hallgatói képviselet adott tájékoztatót az új villamosmérnök és mérnök informatikus hallgatóknak a várható követelményekről, elvárásokról, a szakmai és közösségi életről.

Pillanatképek az évnyitóról és a beiratkozásról.