\"Erõsáram a fiatalok szemével\" konferencia, 2010. április 7.

2010. március 24.

Időpont: 2010. április 7., 9:00-16:00

Helyszín: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, A épület nagyterem, V1 épület III. emelet Rácz-szoba

Szervezők:

• BME Villamos Energetika Tanszék – Dr. Vajda István
  • Energetikai Szakkollégium Egyesület – Hartmann Bálint
  • MTA Műszaki Tudományok Osztálya – Dr. Gyulai József
  • MTA Elektrotechnikai Bizottság – Dr. Vajda István
  • Magyar Elektrotechnikai Egyesület – Dervarics Attila

Védnökök:

• Dr. Gyulai József, MTA MTO
  • Dr. Péceli Gábor, BME
  • Dr. Vajta László, BME-VIK
  • Dervarics Attila, MEE

Támogató:

• E.ON Hungária Zrt.

Program:

9:00 – 9:30 Regisztráció

9:30 – 11:00 I. rész (A épület nagyterem)

9:30 – 9:40 Dr. Vajda István (VET) – Megnyitó

9:40 – 10:00 Dr. Paul M. Grant (W2AGZ Technologies) – The Energy SuperGrid

10:00 – 10:30 A szakterület akadémikusai – Hogyan kutassunk az elektrotechnikában, villamos energetikában?

�� Lukács József

�� Nagy István

�� Tuschák Róbert

10:30 – 10:45 Dr. Gyulai József akadémikus (MTA MTO) – Erősáram az MTA szemével