Megőrizte előkelő helyét a VIK a QS rangsorban

2016. szeptember 6.

Kedd hajnalban hozta nyilvánosságra a QS legfrissebb egyetemi rangsorát, melyben már 6 magyar egyetem szerepel.

A londoni Quacquarelli Symonds cég hat szempont - a hallgatók aránya (20 %), a külföldi hallgatók és oktatók száma (5-5 %), a munkaadók véleménye (10 %), az intézményhez köthető tudományos munkák idézési gyakorisága (20 %) és az akadémiai szféra megítélése (40 %) - alapján készíti el a felsőoktatási világrangsort 2004 óta. Az utóbbi években rendszeresen összeállítják többek között a legjobb egyetemvárosok, az 50 évnél „fiatalabb” egyetemek, Kelet-Európa, Közép-Ázsia, Latin-Amerika legjobb felsőoktatási intézményeinek rangsorát, és tematikus intézményi listákat is készítenek.

Forrás: eduline.hu

A VIK képzései a legjobb 250-300 között szerepelnek továbbra is, szakterületén vezető hazai karként!

QS rangsor 2016