Műegyetemi fejlesztéssel lehet személyre szabott a magyar e-ügyintézés

2018. március 19.

Elektronikus adminisztrációt segítő felület megtervezésében és kormányzati intézmények adatszolgáltatási együttműködésében vesznek részt a BME VIK informatikai szakemberei.

„A Műegyetem kiváló lehetőséget kapott egy nagyszabású informatikai kihívás megoldására, amelyhez minden intézményi tudás és tapasztalat adott” – vélekedtek Jankovits István, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Közigazgatási Informatikai Központjának igazgatója, valamint Szeberényi Imre, a VIK Információtechnológiai Innovációs és Tudásközpontjának kutatás-fejlesztési igazgatóhelyettese arról a projektről, amelynek kereteiben az intézmény részt vállal egy csaknem 9 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással megvalósuló állami fejlesztésben. A program célja egy egységes közigazgatási online felület kialakítása magánszemélyek és gazdasági társaságok részére a napi ügyeik elintézésére.

Teljes cikk