A vasgolyó effektus

2019. augusztus 29.

A kor szellemének és a pörgős szakmának megfelelő tempóra kapcsol a Műegyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara (BME VIK), továbbá partnerségre törekszik a hallgatókkal, a cégekkel és a kormányzattal is.

Teljes cikk a CW 2019. augusztus 29-i számában

A korábbi jó irányokra építő új stratégia kidolgozója, a sebességváltás vezetője az új dékán, Charaf Hassan.

Computerworld: Milyennek kell lennie 2019-ben egy korszerű műegyetemi karnak?

Charaf Hassan: Azt vallom, hogy a magyar gazdaság akkor erős, ha a műszaki terület erős. A műszaki terület akkor erős, ha a műszaki képzés fellegvára, azaz a BME erős. A BME-n a VIK a legnagyobb kar, tehát a BME erősségének egyik alapfeltétele, hogy a VIK erős legyen. Tíz tanszékünk nagy területet fed le. Ha ezek szimbiózisban működnek, és egy adott vízió mentén haladnak előre, akkor garantálják a kar erősségét. Egy vezető akkor tud jól működő környezetet kialakítani, ha definiál egy víziót, és vezetési ciklusa során ennek elemeit próbálja megvalósítani. Az én vízióm, hogy a VIK minden tekintetben - az oktatásban, a kutatásban, az ipari kapcsolatokban, a bevételekben - a magyar műszaki felsőoktatás legerősebb kara legyen. Ebben a tanévben ünnepeljük 70. születésnapunkat, bőven vannak tehát hagyományaink, amelyekből táplálkozhatunk. Villamos gyökereink mára kiegészültek az elektronikával és az informatikával. Nem elég, ha mi tisztában vagyunk az erősségeinkkel. Meg is kell mutatnunk, hogy a BME VIK meghatározó szervezet a villamos-elektronika-informatika hármas területén, és folyamatosan dolgoznunk kell azon, hogy ez így is maradjon. Hangsúlyt kell fektetnünk arra is, hogy a BME VIK brand megtartsa, sőt növelje presztízsét.