Fedezzék fel a világot és szakmájuk mélységeit!

2019. november 18.

Izgalmas életútjáról beszélt a bme.hu-nak a számítógépes grafika nemzetközileg is elismert, meghatározó egyénisége, a VIK szakembere, rangos állami kitüntetésének átvétele után.

„Oktatóként és kutatóként értem el olyan eredményeket, amelyek alapján akadémiai kollégáim jelöltek e díjra. Büszkeséggel tölt el és egyben inspirál, hogy szakmám képviselői ilyen mértékben elismerik a szakterületet, amelyet tudományos munkám témájaként választottam” – vallotta Szirmay-Kalos László, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Irányítástechnika és Informatika Tanszékének (IIT) tanszékvezető-helyettes egyetemi tanára, aki szerint ahogyan a kutatás és a fejlesztés nem lehetnek függetlenek egymástól, úgy az oktatás és a kutatás is édestestvérek. „Számomra mindkettő kaland: a tudományos munkában az ember egyénileg fedezi fel az ismeretlent, míg az oktatásban túravezetőként segíti tanítványait ugyanígy. A publikáció elkészítése vagy az előadás megtartása is hasonló kihívás: frappánsan és az aktuális közönség számára érthetően kell magyarázni”. A professzor abból az apropóból adott interjút, hogy a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozata kitüntetést vehette át a számítógépes grafikában és az orvosi képalkotásban, illetve e területek meghatározó szoftvereiben alkalmazott módszerek kidolgozásában elért jelentős eredményeiért, valamint iskolateremtő tevékenységéért.