Közösen kell tennünk a Műegyetem erősödéséért

2019. december 12.

A belső kohézió, az ipari együttműködések és a kutatói életpálya fontosságáról beszélt a bme.hu-nak adott interjújában a VIK új dékánja.

„Magyarország akkor erős, ha a Műegyetem is az, hiszen a műszaki szakma mindig pozitív hatást gyakorolt a nemzetgazdaságra. A kedvező folyamatok elősegítésében, fenntartásában karunknak, mint a hazai műszaki felsőoktatás fellegvára legnagyobb karának, felelősségünk van, ezért szakmai döntéseinket ennek figyelembevételével hozzuk meg” – hangsúlyozta Charaf Hassan, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) augusztustól kinevezett dékánja, hozzátéve: a VIK szerepe akkor lesz a jövőben is kiemelkedő, ha a vezetése rendelkezik vízióval, jövőstratégiával, valamint hatékony együttműködést alakít ki az egyetemi polgárokkal. „Ez a vasgolyó-effektus: amikor létrejön egy erős belső kohézió, mindegy, mi történik a külvilágban, bárki is akar belénk rúgni, nem tud kárt okozni nekünk, csak a lába fog fájni. A felvázolt szemléletet tükrözi a kezdetben 15, ma 100 fősre duzzadt tanszékem, az Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék, de igyekszem kiterjeszteni a szellemiséget az egész karra” – hívta fel a figyelmet a libanoni származású professzor, aki 33 évvel ezelőtt, a gimnázium elvégzése után állami ösztöndíjjal érkezett Budapestre, a Műegyetem ötéves villamosmérnöki képzésére, ahol kitüntetéses diplomát szerzett, 1996-ban pedig tanársegédként kezdett dolgozni alma materében. „Nagy volt bennem a bizonyítási vágy, egyre feljebb léptem a ranglétrán. Több mint 20 éve jól érzem magam itt, szeretem a fiatalokat oktatni, nevelni, de nemcsak a szakmára, hanem az életre is. Mindeközben a kutatás szintén a mindennapjaim része lett, mivel az alkotáshoz szükséges szabadság a kezdetektől biztosított volt” – beszélt a sorsfordító évekről, egyben indokolva azt, miért nem fogadott el egyszer sem kiemelkedően magas bérezéssel járó nyugat-európai állást: „a pozíciómmal járó stabilitás, a pezsgő környezet hozzájárult ahhoz, hogy harmóniában legyek önmagammal és a családommal”.

Teljes cikk