2020. június 17.

„Több, mint két évtizede munkálkodunk a magyar elektronikus közigazgatás kialakításának elősegítésén kiváló kutató-fejlesztő pályatársaimmal, ami egy hosszú, kihívásokkal teli mérnöki, műszaki és menedzsment-tudást igénylő csapatmunka, és talán egy életmű eredménye is. Örömmel fogadtam kollégáim, a szakma és a magyar állam elismerését” – fogalmazott Risztics Péter Károly, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Irányítástechnika és Informatika Tanszékének egyetemi docense, a VIK Információtechnológiai Innovációs és Tudásközpontjának igazgatója, a Közigazgatási Informatikai Központjának elnöke az. A műegyetemi szakember a Belügyminisztérium Miniszteri Tudományos Tanácsadó Testületének elnökeként, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács tagjaként az elektronikus közigazgatás fejlesztése területén végzett több évtizedes, kimagasló színvonalú munkája elismeréseként részesült a Magyar Érdemrend Tisztikeresztje polgári tagozat kitüntetésben.

Teljes cikk