Kísérleti 5G hálózat a Műegyetemen

2020. október 14.

Év végére 200 új 5G-állomást nyit Budapesten a Vodafone, a BME-vel is együttműködésre lép.

Saját készletéből 40 megaherznyi 5G-frekvenciát ad a Vodafone Magyarország a Budapesti Műszaki-és Gazdaságtudományi Egyetemnek (BME), hogy megfelelő innovációs környezetben kutathassa és fejleszthesse a kísérleti 5G-hálózatokat .

A frekvencia a Szabadság hídtól a Rákóczi hídíg érve lefedi a campus teljes területét. Az egyetem a beltéri kísérleti 5G hálózatának működtetéséhez, és az ennek keretében létrejövő innovációs 5G laboratórium létrehozásához használja majd. Charaf Hassan, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának (VIK) dékánja elmondta a sajtótájékoztatón, hogy „ez nem adomány, hanem egy win-win szituáció, mert a BME kutatásai a rádiótól a szolgáltatásig lefedik majd a folyamatot.” A rádióterv már kész van, amihez együttműködő partnerük, a Nokia Magyarország elindította a szükséges beszerzéseket is.