A BME VIK-en nem adják ingyen a diplomát!

2020. december 1.

„Érdemes megnézni az Oktatási Hivatal országos felmérésének (Diplomás pályakövetés) eredményét: valamennyi szakunk a legjobb minősítést kapta az országban a szakmaiság, az elismertség és a fizetés kategóriában. A diákok nem buták: figyelik ezeket az adatokat és azok alapján döntenek" – fogalmazott Charaf Hassan, a BME Villamosmérnöki és Informatika Kar (VIK) dékánja.

Mire a legbüszkébb a karon?

A VIK képzései híresen a „nem a legkönnyebben teljesíthető" kategóriába sorolódnak, azonban a legjobb képességű diákok nem a könnyebben teljesíthető feltételeket, hanem a legmagasabb szintű szakképzettséget és tudást keresik. Olyan tehetséggondozó programokat működtetünk integrált BSc- és MSc-program néven, amelyek az egyébként sem könnyű tananyag-követelményekre további, mélyebb ismereteket raknak.

A VIK-et saját egyetemünk is zászlóshajónak tekinti.

Teljes cikk