Nanoszálas maszkok fejlesztése a Műegyetemen

2021. augusztus 19.

Összetett légzési paraméterek monitorozása triboelektromos nanogenerátor alapú intelligens nanoszálas maszk szűrők segítségével - "Monitoring Multi-respiratory Indices via a Smart Nanofibrous Mask Filter Based on a Triboelectric Nanogenerator" címmel jelent meg a  17,881-es Impact Factor-ral és 25,6 CiteScore-ral rendelkező Nano Energy folyóiratban a beszámoló, mely  részletesen tárgyalja a kifejlesztett intelligens szenzor és mérőrendszer felépítését, valamint tesztelését és a mérési eredményeket .

Teljes cikk az ETT oldalán: https://www.ett.bme.hu/hirek_esemenyek/legzesi_20210816

Szerzők:  Haijun He (Polimertechnika Tanszék, PT), Jian Guo (Irányítástechnika és Informatika Tanszék, IIT), Illés Balázs (ETT), Géczy Attila (ETT), Istók Balázs (Áramlástan Tanszék), Hliva Viktor (PT), Török Dániel (PT), Kovács József Gábor (PT), Harmati István (IIT) és Molnár Kolos (PT) - egy egyedülálló, összetett mérőeszközt és mérési platformot hoztak létre, mely a nagy hatékonyságú szűrés általi védelem mellett viselőjének légzési paramétereit is méri, ezzel elősegítve az alany egészségi és légzési állapot változásának diagnosztikáját.