Hamarosan elkészül a BME 5G teszthálózata

2021. október 7.

A BME FIEK koordinálásával, ipari és egyetemi partnerek hozzájárulásával születik meg Magyarország legfejlettebb 5G campus hálózata.

A BME-Nokia 5G Kutatási és Innovációs Hálózat tervezése és építése az egyetemen a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) által támogatott Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK) projekt IKT alprogramja keretében kezdődött el, melyben az egyetem együttműködő partnere a Nokia Solutions and Networks Kft. (Nokia). A beltéri 5G campus hálózat létrehozásához a Vodafone Magyarország azzal járul hozzá, hogy frekvenciát biztosít annak működéséhez. A Nokia Digital Automation Cloud (NDAC) privát 5G platformra épülő teszthálózat eszközeit a Nokia szállította, amely kiterjedését tekintve egyedülálló Európában az akadémiai szektorban. A 6 egyetemi épületben (I, Q, V1, CH, L, Z) felszerelt 52 darab 5G rádió a legkorszerűbb mobil szolgáltatásokhoz nyújt hozzáférést a kutatóknak egyetemi laboratóriumokban, előadótermekben és közösségi terekben. Az 5G hálózat lefedettséget biztosít a FIEK projektben felállított olyan korszerű K+F infrastruktúrák részére is, mint a Pharmatech Laboratórium, a Hajtás Laboratórium, a Smart Power Laboratórium, valamint a Logisztikai Laboratórium, de lesz 5G szolgáltatás a BME Z10 startup inkubátorában is.

teljes cikk a bme.hu oldalon