Összefoglaló a 2023. évi OTDK eredményekről

2023. június 2.

A BME-s pályamunkák csaknem kétharmadát díjazták a kétévente megrendezett rangos tudományos seregszemlén. Idén minden eddiginél többen végeztek dobogón.

A 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) a 2021-2022-es intézményi TDK fordulókon a legmagasabb színvonalú, minősített tudományos és művészeti pályamunkák készítői mutatták be kutatási eredményeiket. A rangos tudományos seregszemlén 11 város intézményének hallgatói indultak, 16 szekcióban, 540 tagozatban, 4867 pályamunkával, amelyeket a több mint 3000 tagú szakmai zsűri bírált el.

Összesen 462 műegyetemi szerző 392 dolgozattal szerepelt az idei OTDK-n. 207 BME-s hallgató 180 pályamunkája végzett dobogós helyen, míg további 82 induló 74 alkotását különdíjjal jutalmazták.

Az OTDK 16 szekciójából 12-ben indultak a BME-sek, ebből 9 szekcióban osztottak ki első helyezést, 8 szekcióban második helyet, 7 szekcióban pedig harmadik helyet műegyetemi hallgatóknak. 9 szekcióban az egyetem színeiben indulók munkáját különdíjjal is jutalmazták.

Valamennyi BME-s kar diákjai egyaránt büszkélkedhetnek dobogós helyezésekkel és különdíjakkal. 67 dolgozat végzett az első helyen - pontosan ugyanannyi pályamunka, mint a két évvel korábbi országos versenyen. Darabszámban több második és harmadik helyezés született, és idén különdíjból is többet hoztak el a műegyetemisták.