Műegyetemi kutatók Szingapúrban

2024. május 23.

Műegyetemi kutatók Szingapúrban

Május 14-17. között Szingapúrban jártak a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem kutatói: Bacsárdi László, a BME Mobil Kommunikáció és Kvantumtechnológiák Laboratórium vezetője, valamint Czermann Márton és Galambos Máté, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának doktoranduszai.

Három szingapúri kvantumkommunikációs rendezvényen vettek részt: május 14-16. között az Európai Távközlési Szabványügyi Intézet (ETSI) kvantumkommunikációval foglalkozó konferenciáján (ETSI/IQC Quantum Safe Cryptography Conference), valamint május 17-én a Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) kvantumkulcscsere-rendszerek tanúsításával foglalkozó workshopján (ITU Insights on QKD & QKDN certification: Recent developments and challenges).

A kinn tartózkodás során május 14-én Magyarország Szingapúri Nagykövetsége meghívására egy kvantuminformatikai előadást tartottak, ahol röviden ismertették a Műegyetemen zajló kvantumtechnológiai tevékenységeket, valamint részletesen beszámoltak a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karon zajló kvantumkommunikációs fejlesztésekről.