TRALICO kick-off a Műegyetemen

2024. május 27.

Tanszéki kollégáink, Simon Vilmos, Huszák Árpád és Bereczki Norman szervezésében tartották meg Budapesten a TRALICO (Multi-Input Deep Learning for Congestion Prediction and Traffic Light Control) projekt kick-off eseményét, a Nara Institute of Science and Technology (Japán) az Istanbul IT and Smart City Technologies Inc. (Törökország) és a BME HIT képviselőivel.

A projekt a European Interest Group CONCERT-Japan program keretében nyert támogatást, a japán és török partnerekkel a műegyetemi MEDIANETS kutatólabor olyan megoldásokat fog kifejleszteni, amelyek képesek mesterséges intelligencia alkalmazásával megjósolni a jövőbeli forgalom intenzitását, illetve a kialakuló forgalmi torlódásokat. Ezen predikciókat arra fogják használni, hogy valós időben beavatkozzanak a közlekedési lámpák irányításába, a megjósolt forgalmi jellemzőkhöz idomulva. Ezzel csökkentve az utazási időt és a károsanyag kibocsátást is. A megoldás jelentőségét és egyediségét az adja, hogy sem Európában, sem Japánban hasonló megoldást, nagyobb kiterjedésű városi területen még nem teszteltek élesben. A projekt kiemelt célja, hogy ezen megoldást teszteljék a partnerek valós forgalmi viszonyok között is, a világ egyik legnagyobb városában, Isztambulban. A hároméves projekt során kialakított isztambuli referencia megoldás kiváló lehetőséget nyújt majd a jövőbeli értékesítés elősegítésére is, ugyanis számos város érdeklődik hasonló megoldás iránt.