Átadták a BME 2013. év kiemelkedő hallgatói innovációs ötlete elismeréseket

2013. december 17.

„Ötlettől az üzletig” címmel írt ki pályázatot hallgatók részére a BME Hallgatói Innovációs Központja, a Műegyetemi Technológia és Tudástranszfer Iroda és a Pro Progressio Alapítvány.

A zsűri 7 pályázatnak ítélte oda „A BME 2013. évi kiemelkedő hallgatói innovációs ötlete” címet, amelyek közül két pályázat az alapítvány ösztöndíjában is részesült, három pedig elnyerte a V3 Partners Investment szakmai támogatását.

A nyertes pályázatok:

Polimer-ömledékcentrifuga

Dobrovszky Károly GPK

Talk the Walk: fenntarthatósági webes platform

Egri Viktor, Tóth Gergely GTK

Univo: közös tanulást támogató rendszer a műszaki szakok igényeihez igazítva

Kovács Marcell VIK

Gyrospring: giroszkopikus elven működő szabályozható rugalmas elem

Tóth András GPK

Gerincferdülés számítógéppel segített diagnosztizálása

Balla Petra, Major Péter GPK

Esztétikus marker

Farkas Zita, Devecseri Viktor, Szekeres Kornél, Haláchy Nóra, Schmidt Dorottya GPK

Kisméretű autonóm meteorológiai szenzorok

Mátyus Gergely VIK

A nyertes ötletek az elkövetkező hónapokban megkapják a kiíró szervezetektől mindazon támogatásokat, melyek révén sikeres startup vállalkozások lehetnek, s hasonló sikereket érhetnek el, mint a 2011-es pályázaton nyertes Hand-in-Scan vagy Tresorit projektek.Az ilyen versenyek és a nyertesek további sikerei azt bizonyítják, hogy a modern egyetemi képzés fontos része az innovatív ötletek felkutatása, felkarolása.