Ötlettől az üzletig

2014. október 30.

Átadták „A BME 2014. évi kiemelkedő hallgatói innovációs ötlete” okleveleket a Műegyetemen

„Ötlettől az üzletig” címmel harmadik alkalommal írt ki pályázatot hallgatók részére a BME Hallgatói Innovációs Központja, a Műegyetemi Technológia és Tudástranszfer Iroda és a Pro Progressio Alapítvány.  Pályázni új, innovatív ötlettel, termék esetén a prototípus bemutatásával lehetett, bármilyen területen. A felhívásra az egyetem 8 karáról 63 pályázat érkezett, melyek közül a zsűri két pályázatnak ítélte oda „A BME 2014. évi kiemelkedő hallgatói innovációs ötlete” címet, kettő pedig elnyerte a V3 Partners Investment Zrt. szakmai támogatását.

„A BME 2014. évi kiemelkedő hallgatói innovációs ötlete”cím

Aurora Devices- ultrahangos megoldás, amely a vakokat és csökkentlátókat segíti a biztonságos közlekedésben.

Menyhárt Hunor Attila, Jakub János

Sybrillo camera gimbal- eszköz, amely kamerák és mobiltelefonok rázkódás-, kézremegés  mentes felvételét biztosítja

Mankovics Dávid, Török Lilla, Torma Péter, Stefán Egon

V3 Partners Investment Zrt. szakmai támogatását nyerte:.

EduBase - bázis a tanuláshoz- internetes, online oktatásin felület

Horváth Dániel Márton, Hives Áron, Takács Márton

Hat tengelyes erő- és nyomatékmérő szenzor kereskedelmi forgalomba hozása- új típusú szenzor  robotikai alkalmazásokhoz

Bauer Márk Ottó, Hodosán Zsolt, Csibrák Tamás

A nyertes ötletek az elkövetkező hónapokban megkapják a kiíró szervezetektől mindazon támogatásokat, melyek révén sikeres startup vállalkozások lehetnek. Az ilyen versenyek és a korábbi verseny nyerteseinek sikerei – Tresorit, Hand-in-Scan -azt bizonyítják, hogy a modern egyetemi képzés fontos része az innovatív ötletek felkutatása, felkarolása.  Az idei díjátadóra az Amerikai Kereskedelmi  Kamara  és a  Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (HVCA)  „ Vágj bele! Kezdj vállalkozni” című eseménye után, a  BME Innovációs laborjában került sor. A díjakat Pakucs János, az alapítvány elnöke és Vajta László dékán adták át.