Gyászolunk

2016. augusztus 30.

Kedves Egyetemi Polgárok, Munkatársak!

Dr. Bán Gábor professzor úr, kollégánk, sokunk mentora és őszinte barátja 2016. augusztus 27-én hajnalban, 90 éves korában elhunyt.

Hamvasztás utáni búcsúztatásának

Időpontja: 2016. szeptember 21.,(szerda)  13 óra
Helyszíne: Fiumei úti sírkert, szóróparcella
Főbejárat: 1086 Budapest, Fiumei út 16.

A család kérése, hogy legfeljebb 1 szál őszi virággal emlékezzünk elhunyt kollégánkra, koszorú elhelyezésére a szóróparcellánál nincs lehetőség.

Bán Gábor 1968-tól dolgozott a BME Villamos Művek Tanszékén, 1985-1991 között tanszékvezető, ill. intézeti igazgató, két cikluson keresztül a Kar gazdasági dékán helyettese, 1997-től professzor emeritus volt. Neve a hazai energetikai mérnöktársadalom generációi számára egyet jelentett a tudományterület magas szintű művelésével, szeretetével, a folyamatos megújulással és a szakmai tisztességgel. Méltósággal viselt hosszú betegsége ellenére egészen az utolsó hónapokig a BME aktív polgára tudott maradni.

Bán Gábor 1926-ban született Kiskunhalason, a Budapesti Műszaki Egyetemen 1950-ben okl. villamosmérnöki diplomát, majd 1960-ban kandidátusi (PhD) fokozatot szerzett és 1981-ben elnyerte a Műszaki Tudományok Doktora fokozatot. 1950-től a MEE tagja volt, aktívan tevékenykedett különböző nemzetközi és hazai szakmai szervezetekben: CIGRÉ-tag, az lEEE Hungary Section alapító tagja, elnöke volt, a Magyar Mérnök Akadémia alapító tagja volt. Szakmai életútját az Elektrotechnikai Egyesület 2014-ben Elektrotechnikai Nagydíjjal ismerte el.

Emlékét megőrizzük.