Felsőoktatási - ipari együttműködési központ a BME-n

2016. december 16.

Közel négymilliárd forintot nyert egy műegyetemi vezetésű konzorcium innovatív technológiák fejlesztésére és egy laboratóriumi hálózat létrehozására.

Zöld utat kapott és kiemelt támogatást nyert a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és ipari partnereinek konzorciuma az NKFIH FIEK pályázatán. A mintegy 3.959.244.693 Ft pályázati támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap (NKFIA) „Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ – Kutatási infrastruktúra fejlesztése” (FIEK_16) felhívása keretében hirdették meg. A konzorciumot a Műegyetem vezeti, tagjai a Siemens termelő, szolgáltató és kereskedelmi Zártkörűen Működő Részvénytársaság, a Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyilvánosan Működő Rt., a Nokia Solutions and Networks Kft. és az MVM Magyar Villamos Művek Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a közösen benyújtott pályamű címe: „Integrált, intelligens technológiák - szinergiaprogram: Fókuszban az energetika és a gyógyszeripar Innovatív technológiák és szolgáltató központ (laboratórium-hálózat) létrehozása az IKT, energetika és gyógyszergyártás terén”).

További részletek a bme.hu oldalon