BME évnyitó ünnepség 2017

2017. szeptember 4.

Lepsényi István gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkár nyitotta meg a BME 236. tanévét prominens politikusok, akadémiai, ipari és szakmai vezetők jelenlétében.

„Olyan stratégiai fontosságú felsőoktatási intézményben dolgozunk, hamarosan Önökkel, elsősökkel együtt, amely meghatározó mértékben járult hozzá a magyar ipar és gazdaság mai fejlettségi színvonalának eléréséhez, és erre törekszik a jövőben is” – hangsúlyozta köszöntőjében a BME rektora a frissen felvett hallgatók előtt. Józsa János az elmúlt tanév eseményeiből és eredményeiből szemezgetve említést tett az ’56-os forradalom és szabadságharc október 22-i műegyetemi előestjének 60. jubileumi megemlékezéséről (ennek alkalmából az egyetem elnyerte a Történelmi Emlékhely címet), az egyetem kitüntetettjeiről, és a 2020-ig tartó időszak Intézményfejlesztési Tervéről. Ez utóbbi vállalásról szólva felidézte: „Konzorciumvezetőként, olyan tekintélyes partnerekkel, mint a Siemens, az MVM, a Nokia és a Richter, több milliárd forintos támogatást nyertünk a Nemzeti Kutatásfejlesztési és Innovációs Hivataltól egy Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ projekt megvalósítására.”

Teljes cikk a bme.hu oldalon