Lányok napja 2018

2018. április 27.

Hetedik alkalommal rendezték meg a Lányok Napját a BME-n, amelyhez öt kar csatlakozott. A műegyetemi programokat csaknem 400 pályaválasztás előtt álló diák látogatta meg.

„Magyarországon még mindig kevés lány választja a mérnöki pályát, miközben Németországban már az informatikusok fele nő. A műszaki területen alulreprezentáltak a lányok, még mindig létezik az a sztereotípia, hogy ez egy fiús szakma, pedig nincs olyan területe, amit a lányok ne tudnának ugyanolyan jól csinálni, mint a fiúk – mondta a Műegyetemet bemutató megnyitó beszédében Tevesz Gábor, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) oktatási dékánhelyettese. Hozzátette: nőként nagy előnyt jelenthet a családalapítás, gyereknevelés időszakában, hogy a mérnöki feladatok nagy része már nem helyhez kötött, bárhonnan elvégezhető. Úgy fogalmazott: „fontosnak tartjuk, hogy a középiskolás lányok megismerjék lehetőségeiket, és segítsünk megalapozott döntést hozni a pályájukkal kapcsolatban. Ezért is csatlakozik évek óta a BME ehhez a rendezvényhez”.

teljes cikk a bme.hu oldalon