Német nyelvű képzés

2018. július 25.

Tegyük fel, hogy van egy legalább középfokú német nyelvvizsgája vagy német kéttannyelvű középiskolában végzett – ebben az esetben lehetősége van egy olyan képzési programban részt venni, mellyel diplomáját és szaktudását még keresettebbé teheti. A Műegyetem és a Karlsruhei Technológiai Intézet (KIT, korábban Karlsruhei Egyetem) együttműködése nyomán a villamosmérnök és mérnökinformatikus  hallgatók jelentkezhetnek egy olyan képzésre – a német nyelvű mérnökképzésre – mely ugyanazt a tananyagot és ugyanazt a diplomát is adja, mint aminek megszerzésére eredetileg is jelentkeztek – eközben azonban eltölthetnek egy vagy két akkreditált, a Műegyetemen is aktív félévnek számító szemesztert Németország egyik legszínvonalasabb egyetemén.