Gábor Dénes életműdíj 2019

2019. január 10.

Az űrkutatás hazai fejlesztésében betöltött több évtizedes kiemelkedő munkájáért vett át rangos kitüntetést a BME VIK oktató-kutatója.

„A Gábor Dénes Életműdíj két választás elé állítja az embert: vagy befejezi az addigi munkáját, vagy azt mondja, hogy ez egy biztatás a tevékenységének folytatásához. Amíg a szakmai környezet és az egészségem engedi, az utóbbit választom” – árulta el a bme.hu kérdésére Gschwindt András, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék címzetes egyetemi docense, a Műegyetemi Űrkutató Csoport alapítója, egykori vezetője, aki a közelmúltban vette át a világhírű magyar fizikusról elnevezett kitüntetést. A bizottság indoklása szerint az oktató „a hazai rádióamatőr mozgalom fáradhatatlan irányítója, az űrtechnológia hazai fejlesztésében betöltött több évtizedes kiemelkedő tevékenységéért, az Interkozmosz műholdak fedélzeti berendezéseinek eredményes fejlesztéseiért, az első hazai műhold, a MASAT-1 létrehozásában, felbocsátásában és üzemeltetésében betöltött irányító szerepéért, a felbocsátás előtt álló SMOG-1 mikroméretű műhold innovatív megoldásainak kidolgozása és integrálása terén végzett munkájáért” kapta a nívós elismerést.

Teljes cikk