Kitüntetések március 15-e alkalmából

2019. március 18.

Március 15-e alkalmából 5 műegyetemi oktató részesült elismerésben, közülük Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozata kitüntetésben részesült Gyulai József professor emeritus.

Gyulai József Széchenyi-díjas fizikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar Elektronikus Eszközök Tanszékének professor emeritusa és a Magyar Tudományos Akadémia Energiatudományi Kutatóközpontja Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Intézetének tanácsadója a hazai anyagtudomány, főként a mikro- és nanoszerkezetű félvezető anyagok kutatása területén elért, nemzetközileg is kiemelkedő tudományos eredményei, a fiatalabb generációk tudományos kibontakozását segítő egyetemi oktatói munkája, valamint jelentős tudományszervező tevékenysége elismeréseként.

Gratulálunk!

További díjazottak: http://www.bme.hu/hirek/20190318/Az_onok_teljesitmenye_sikeres_eletpalyaja_eredmenyei_iranytu_mindannyiunk_szamara