Partnerségben az iparral

2020. október 14.

A 2017-ben indult PARIPA program eredményeiről és jövőjéről tartottak virtuális rendezvényt a BME-n - tudósít a bme.hu.

„Ötvözni tudjuk a Műegyetem és vállalati partnerei elvárásainak előnyeit: hallgatóink céges tapasztalatokat szerezhetnek munkaviszony-kötöttségek nélkül, emellett mentoraikkal beleláthatnak a szakterületüket leginkább foglalkoztató aktuális problémákba, a vállalatok pedig válogatott, tehetséges fiatalokkal találkozhatnak. A kar ezért határozottan támogatja a kezdeményezést” – emelte ki „A „Partnerségben az iparral – hallgatói képzési és ösztöndíjprogram” (PARIPA) online nyílt napján Horváth Gábor egyetemi tanár, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) tudományos és nemzetközi ügyekért felelős dékánhelyettese, aki úgy fogalmazott: nem kívülállóként, hanem saját tapasztalataira támaszkodhat véleménye kialakításakor, hiszen évek óta tevékenykedik témavezetőként a sikeres kezdeményezésben.