EELISA Info Day

2021. június 15.

Képzések, ösztöndíjak, mobilitási programok – minden megtudható a lehetőségekről a június 23-i EELISA rendezvényen, ahol hallgatók és oktatók feltehetik kérdéseiket az online workshopokon.

A BME 2020-ban nyolc nívós európai egyetemmel összefogva az EELISA egyetemi szövetség tagja lett. A program távlati célja a minden uniós tagállamban akkreditált európai mérnöki diploma rendszerének kidolgozása. A partnerek közös képzések, kutatások indításán is dolgoznak. A műegyetemi hallgatók, valamint oktatók Pisa, Erlangen, Isztambul, Párizs, Madrid, és Bukarest egyetemein tanulhatnak, illetve kutathatnak a jövőben a program keretében. További részletek olvashatók az EELISA-ról a Vigh László Gergely idegen nyelvű oktatási igazgatóval készült interjúban.

A június 23-án 10 órakor kezdődő online rendezvényen bemutatkozik az EELISA műegyetemi tevékenysége és nemzetközi konzorciuma, emellett a kapcsolódó nagyvállalati és egyetemi együttműködésekről is tájékoztatnak az előadók.