Egyedülálló mesterképzés az EET koordinálásában

2022. január 18.

„Az okos rendszerek integrált megoldásainak tervezésében és fejlesztésében kompetens mérnököket képzünk egyedülálló mesterképzésünkön, amely három európai egyetem, köztük a BME részvételével valósul meg” – osztotta meg az Erasmus Mundus programban immáron 8 éve futó nemzetközi Master in Smart Systems Integrated Solutions (SSIs) MSc-képzésről Ender Ferenc, az oktatás műegyetemi irányítója, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME VIK) Elektronikus Eszközök Tanszékének (EET) docense. „A képzés megálmodója és koordinátora Rencz Márta professzor emerita. Tíz éve közösen kezdtünk bele egy korábban sikertelen pályázat átdolgozásába, amelyet egy rendkívül kompetitív mezőnyben végül támogatott az Európai Unió” – emlékszik vissza a kezdetekre a VIK fiatal oktatója. A Műegyetem részvételével létrejött képzés már háromszor elnyerte az EU támogatását, amelyre nagyon kevés példa van a kezdeményezésben támogatott oktatási programok között.

Teljes cikk a bme.hu oldalon