Gratulálunk!

2023. december 11.

Elméleti kutatási eredményei elismeréseként a tehetséges és ifjú matematikusoknak járó Erdős Pál-díjjal tüntették ki a BME VIK szakemberét.

„Örömmel és persze büszkeséggel fogadtam a díjat, melynek alapítója, névadója a hazai matematika tudományának meghatározó alakja. Megtiszteltetés, hogy a nevével fémjelzett elismerésre tartottak érdemesnek engem és az eddigi munkásságomat” – vallotta Pach Péter Pál, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME VIK) Számítástudományi és Információelméleti Tanszékének egyetemi docense, az MTA-BME Lendület Aritmetikai Kombinatorika Kutatócsoport alapítója és vezetője, akit a közelmúltban a kombinatorikus számelméletben elért eredményei elismeréséül Erdős Pál-díjjal tüntetett ki a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).

Az elismerést az Akadémia 196. Közgyűléséhez kapcsolódóan a Matematikai Tudományok Osztálya rendezvényén adták át az MTA székházában.

Teljes cikk a bme.hu oldalon: https://www.bme.hu/hirek/20231207/Ujra_muegyetemi_matematikus_kapott_Erdos_Pal_dijat