Gyászolunk!

2023. december 15.

2023. december 14-én kora reggel tűz ütött ki a Műegyetem Felületfizikai Laboratóriumában.

2023.12.15.

Elhunyt a tűzesetben megsérült műegyetemi munkatárs

A december 14-i tűzesetben súlyosan megsérült dolgozó a gyors és szakszervű orvosi ellátás ellenére csütörtök este a kórházban elhunyt.

A balesetet szenvedett kolléga a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) szerzett diplomát 2004-ben, és 2007 óta volt a Fizikai Intézet tudományos segédmunkatársa. A Műegyetem vezetése együttérzését fejezte ki és rendkívüli segítséget ajánlott fel az elhunyt szüleinek és testvérének.

A BME Felületfizikai Laboratóriumában 2023. december 14-én, csütörtökön kora reggel ütött ki tűz egy mérés előkészítése során. A tragikus tűzeset mást közvetlenül nem veszélyeztetett, nem tartózkodott sem hallgató, sem más munkatárs a laboratóriumban.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem az illetékes hatóságokkal együttműködve vizsgálja a tűzeset okait és körülményeit.

Forrás: https://www.bme.hu/hirek/20231214/Vizsgalat_indult_a_BMEn_tortent_tuzeset_ugyeben