EELISA TDK 2024

2024. július 2.

„Ötven évvel ezelőtt öt társammal én is elindultam ennek a versenynek a magyar megfelelőjén. Semmit sem nyertünk, és ez a döntés nem volt igazságtalan, egyszerűen csak rossz’” – ezzel a nagy derültséget kiváltó poénnal indította Pataricza András professzor, a szervezőbizottság társelnöke az EELISA egyetemi szövetség Budapesten tartott hallgatói tudományos versenyének (SSC) keddi díjátadóját. Nem véletlen, hogy a nagy múltú TDK említésével kezdte a beszédét, elvégre a nemzetközi esemény hazai ötletgazdái előtt csak az a cél lebeghet, hogy hasonló sikereket érjen el.

Összefoglaló a 2024. június 10-11-én megtartott versenyről:

A VIK hallgatói az alábbi eredményeket érték el:

Informatics Kőfaragó Nándor 1st prize VIK
Informatics Mihályi Balázs Márk Special prize - Sports analytics GTK-n TDK-zott, VIK-es hallgató, VIK-es konzulensekkel
Informatics Czimber Márk Special prize - Supporting mobility VIK
Informatics Zavada Ármin 2nd prize VIK
Informatics Dalotti Ágoston Honorable mention VIK
Applied informatics Simon Zoltán 3rd prize VIK
Applied informatics Floch Kristóf 1st prize VIK
Applied informatics Zentai Benedek Honorable mention GTK-n TDK-zott, VIK-es hallgató, VIK-es konzulensekkel
Applied informatics Gellér Lukács Márton Special prize - Young talents Kőzépiskolás hallgató, de a VIK-en TDKzott 2023-ban