Gratulálunk!

2026. június 8.

Kollégáink elismerései a Magyar Elektrotechnikai Egyesület Küldöttgyűlésén

 

Nagy örömmel és büszkeséggel számolunk be arról, hogy a BME Villamos Energetika Tanszék több kollégája is rangos elismerésben részesült a Magyar Elektrotechnikai Egyesület Küldöttgyűlésén.

 

Veszprémi Károly az Elektrotechnikai Nagydíjat vehette át, amely az erősáramú elektrotechnika területén elért kiemelkedő tudományos, műszaki, oktatási, kutatási-fejlesztési eredményeket, illetve egy alkotómunkával teli életpályát ismer el. A díjazottak nevében rövid beszédet is tartott az eseményen.

 

Hartmann Bálint Bláthy-díjban részesült. A díj az egyesületi élet fejlesztésében és szervezésében végzett kiemelkedő munkát, az elektrotechnika fejlődésének elősegítését, valamint a saját szakterületen elért jelentős műszaki-gazdasági eredményeket díjazza.

 

Mohos András Csáki Frigyes-díjat kapott, amely az energetikai informatika elterjesztéséhez és alkalmazásához való jelentős hozzájárulást, valamint a szakterületet gondozó szakosztályban végzett aktív tevékenységet ismeri el.

 

Vokony István Verebélÿ László-díjban részesült. Az elismerést a villamos művek, a villamos vontatás és a villámvédelem szakterületén végzett kiemelkedő elméleti vagy gyakorlati tevékenységért ítélik oda.

 

Juhász Kristóf Péter és Táczi István – társszerzőikkel, Vokony Istvánnal és Hartmann Bálinttal – Nívó-díjat kaptak. A díj az Egyesület folyóirataiban, kiadványaiban megjelent kiemelkedő színvonalú tanulmányokat, cikkeket, illetve a MEE rendezvényein elhangzott sikeres szakmai előadásokat ismeri el. A pályamű a rendszerösszeomlások okait vizsgálta, az Elektrotechnika folyóiratban jelent meg.

 

Szívből gratulálunk díjazott kollégáinknak és társszerzőiknek a rangos szakmai elismerésekhez!